Blogs

Ziņas un padomi informācijai un iedvesmai

Galvenais ir uzsākt!

Galvenais ir uzsākt!

10.05.2018 Raimonds Stežkins

Lūdzu, iepazīstini ar sevi, kas esi un ar ko nodarbojies?

Mani sauc Filips Potočniks un es strādāju par jaunāko programmētāju uzņēmumā Renderspace.

Tu apmeklēji SmartNinja kursus un biji viens no labākajiem studentiem. Vai vari īsumā raksturot savu pieredzi?

Mana pieredze bija lieliska. Vēl pirms kursu apmeklēšanas, es centos apgūt programmēšanu paša spēkiem, bet man pietrūka pašdisciplīnas un pastāvīguma, lai sasniegtu “pirmo soli”. To es sasniedzu kursu laikā, kad sāku iepazīt programmēšanas pasauli. :)

Vai Tu spēji iekārtoties darbā uzreiz pēc Web izstrādes kursiem?

Jā, sākotnēji gan pildīju iesācēju uzdevumus, kā piemēram, strādāju ar epastu datubāzi un veicu ierakstus CMS, bet tagad es veidoju arī mājaslapu izkārtojumu un strādāju ar sarežģītākām funkcijām.

Vai vari apgalvot, ka apmeklējot kursus ieguvi pietiekamas zināšanas, lai uzsāktu darbu programmēšanā?

Es apmeklēju Web izstrāde 1 kursus. Kursu laikā guvu ieskatu programmēšanas pasaulē, apguvu tās pamatus un sapratu, kā lietas šeit strādā. Mums bija superīgs pasniedzējs, tāpēc mācīties bija daudz vieglāk. :) Savā gadījumā apguvu pietiekami daudz zināšanas, lai varētu tās pats atkārtot un papildināt ar jaunumiem, līdz jutos pietiekami zinošs, lai uzsāktu savu karjeru.

Vai esi apguvis kādu jaunu programmēšanas valodu? Vai kursos iegūtās zināšanas bija noderīgas, mācoties jaunu programmēšanas valodu?

Jā, es apguvu JavaScript un jQuery. Ja mērķis ir atrast darbu, vieglāk ir sākt apgūstot JavaScript un Front-End programmēšanu, nevis Back-end. Personīgi man Front-end interesē vairāk, bet iegūtās zināšanas un izpratne par to, kas ir Back-end programmēšana un kā Back-end strādā ir ļoti noderīgas. Zināšanas, ko ieguvu Web izstrādes kursos ietver programmēšanas pamatkonceptus, kurus var viegli pārnest uz citu programmēšanas valodu :)

Kādi ir Tavi programmēšanas / karjeras mērķi?

Šobrīd mans īstermiņa mērķis, kuru vēlos sasniegt tuvākajos 2-3 gados ir apgūt Front-end tehnoloģijas, lai varu teikt, ka esmu pilnvērtīgs Front-end programmētājs. Nākamais mērķis, ko plānoju sasniegt ilgākā laika periodā ir saistīts ar iOS izstrādi. Jau pirms es kļuvu par programmētāju interesējos par iOS izstrādi, bet tagad gribu būt spējīgs programmēt uz iOS bāzes.

Vai Tev ir kāds ieteikums kādam, kas vel šaubās par to vai uzsākt savas programmēšanas gaitas?

Es ieteiktu neko nesasteigt, katras valodas pamati ir ļoti svarīgi. Galvenais ir uzsākt, programmēšana paver lieliskas iespēja!

Pieraksties mūsu jaunumu ziņām!