Blogs

Ziņas un padomi informācijai un iedvesmai

Kādēļ apgūt SQL?

Kādēļ apgūt SQL?

02.11.2018 Alise Bukovska

Kādēļ apgūt SQL?

SQL ir valoda saziņai ar datubāzi! Ieinteriģējām? Tad Tev noteikti jāizlasa šis raksts, lai uzzinātu vismaz piecus iemeslus, kādēļ ir vērts to apgūt SQL apmācību kursos!

Pirms sākam, jāsaka gan, ka SQL ir mazliet komplicētāka par vienkāršu saziņu. Datubāzei gluži “čau” nepateiksi. Pareizi mums būtu jāsaka tā - SQL ir galvenā valoda, kas atbildīga par datu un datu struktūru pārvaldību relāciju datubāzēs (RDBMS). Pastāv četras pamadarbības, kuras SQL var veikt - INSERTs, SELECT, UPDATEs un DELETE (tos dažreiz sauc par CRUD operācijām - izveidot datubāzi, lasīt, atjaunināt, dzēst).

Vēl, protams, ir jautājums, kas tad īsti ir datu bāze un kā ar to “sazināties”? Datubāze ir organizēta datu kolekcija. Datu bāze sastāv no daudzām tabulām un tabula glabā datu rindas strukturētā formātā, ko nosaka tabulas slejas. Veicot SQL pamatdarbības, Jūs mijiedarbojaties ar datu rindām, kas glabājas datu bāzēs esošajās tabulās. Tātad pirmais iemesls, lai dotos uz SQL kursiem (SQL kursus var apgūt tepat Rīgā - programmēšanas kursos Smart Ninja) jau noskaidrots - tā ir zelta atslēga katra programmētāja rokās, bez kuras būs ne tikai neiespējami izveidot datubāzi, bet arī ar to veikli darboties, analizēt un izmainīt.

👉 #1 SQL valodas zināšanu pieprasījums darba vidē aug ik dienas

Ja vēlies būt pieprasīts darba tirgū, tad šis ir īstais brīdis, kad uzsākt programmēšanas kursus, tai skaitā SQL. Lai gan programmēšanu kursus apgūt izvēlas ar vien vairāk jauniešu, un ne tikai - vairums šīs jomas studentu ir vecumā no 18 - 45 gadiem, Latvijā vēljoprojām ir liels darbinieku trūkums tieši šajā jomā un pieprasījums aug ik dienu. Mēs taču zinām, ka esam viena no top valstīm ar kvalitatīvāko un ātrāko internetu, tāpēc arī informāciju tehnoloģiju uzņēmumi pie mums aug kā sēnes pēc lietus.

👉 #2 Veidot milzīgu datubāzi bez raizēm, ka tā var “nobrukt”

Microsoft Exel ir lielisks rīks, bet tas vienkārši nav paredzēts informācijai ar desmitiem miljonu rindu uzreiz. Relāciju datubāzes ir paredzētas apjomīgām operācijām un SQL ir valoda, kas ļauj ar tām darboties.

👉 #3 Esi savu datu pavēlnieks

Pādomā par visiem tiem jautājumiem, kurus Tu varētu uzdot saviem datiem? Dzīves jēgu no tiem neizprasīsi, bet tuvu tam. Kāda bija tava uzņēmuma pārdošana pagājušajā gadā? Kādā ātrumā esat samazinājuši izdevumus kopš iepriekšējās gada nogales? Kāds ir vidējais darbinieku apmierinatības līmenis? Šie ir jautājumi, uz kuriem var saņemt atbildes izmantojot SQL kursos iegūtās iemaņas. Sakārtota datu pārraudzība ir spēcīgs instruments jebkurā uzņēmumā.

👉 #4 SQL ir visapkārt

Gandrīz visi lielie IT uzņēmumi izmanto SQL un datubāzes - Uber, Netflix, Aibnb. Pat tādi uzņēmumi, kā Facebook, Google un Amazone, kuri izveidojuši paši savas augstas veiktspējas datubāzu sistēmas, datu komandām izmato SQL, lai pieprasītu datus un veiktu analīzi.

👉 #5 SQL ir universāla un viegli apgūstama valoda

Patiesībā SQL pat nevajadzētu saukt par programmēšanas valodu, jo tās apguve ir krietni vienkāršāka par piemēram, JAVA, PHP, Phyton u.c. programmēšanas kursiem, tomēr popularitātes un lietderības ziņā tā ierindojas augšgalā. SQL ir izmantojama, lai piekļūtu vizdažādākajām datu bāzēm un tās pamatā ir angļu valoda ar salīdzinoši vienkāršām vaicājuma komandām.

SQL kursi ir ārkārtīgi noderīgi, lai iegutu šo vērtīgo prasme, kuru vēlas darba devēji. Tik daudz mūsdienu uzņēmējdarbībā ir orientēts uz digitālo. Digitāls ir dati; dati ir datu bāzes, un lai piekļūtu šīm datubāzēm, ir nepieciešams SQL. Rīgā programmēšanas kursi ir pieejami šeit, izvēlies SQL un apgūsti jau šodien! 👩🏻‍💻 👨🏻‍💻

SQL un Datubāzes

Pieraksties mūsu jaunumu ziņām!