Blogs

Ziņas un padomi informācijai un iedvesmai

Kursa absolvents Filips par programmēšanas apgūšanu: “Vajag vienkārši darīt, programmēšanai ir milzīgs potenciāls!”

Kursa absolvents Filips par programmēšanas apgūšanu: “Vajag vienkārši darīt, programmēšanai ir milzīgs potenciāls!”

24.11.2017 Juris Baltačs

Pastāsti par sevi un ar, ko tu nodarbojies!

Mans vārds ir Filips Potočniks (attēlā pa labi), šobrīd strādāju par jaunāko programmētāju uzņēmumā Renderspace.

Tu apmeklēji divus SmartNinja lekciju kursus un biji labāko studentu vidū. Vai vari nedaudz par to pastāstīt?

Tā bija lieliska pieredze. Pirms uzsāku šos kursus, centos pašmācības ceļā apgūt programmēšanu, taču man tas neizdevās. Nebiju pietiekami prasīgs pret sevi, lai spertu “pirmo soli”. Drosmi to izdarīt es guvu kursu laikā, un tā es sāku atklāt jaunu pasauli - programmēšanu.

Pēc tīmekļa izstrādes (Web Development 1) kursiem tev piedāvāja darbu?

Jā. Sākumā man uzticēja uzdevumus, kas paredzēti iesācējiem, piemēram, veidot e-pastu datu bāzes un veikt ierakstus satura vadības sistēmās (CMS), bet tagad jau veidoju mājaslapu izkārtojumu un risinu sarežģītākus uzdevumus.

Vai vari apgalvot, ka divi lekciju kursi, ko apmeklēji, tev sniedza pietiekami daudz zināšanu, lai uzsāktu karjeru programmēšanā?

Es apmeklēju kursu “Tīmekļa izstrāde 1” (Web Development 1). Tā laikā guvu pirmo ieskatu šajā sfērā, iemācījos pamatus un to, pēc kādiem principiem viss strādā. Mums bija SUPER pasniedzējs, tāpēc mācīties bija viegli. Es guvu pietiekami daudz zināšanu, lai pats varētu visu atkārtot un atklāt daudz jauna, līdz ar to biju iemācījies pietiekami daudz, lai varētu uzsākt karjeru šajā jomā.

Vai esi iemācījies kādu jaunu valodu? Vai var teikt, ka kursos iegūtās zināšanas ir labs pamats, lai apgūtu jaunas valodas?

Jā - JavaScript un jQuery. Piemēram, ja es gribētu dabūt darbu, daudz vieglāk būtu iemācīties JavaScript un strādāt ar “front-end”, nevis ar “back-end”. Man “front-end” patīk daudz labāk. Bet ir ļoti vērtīgi zināt arī “back-end” principus un saprast, kā tas viss strādā. Zināšanas, ko guvu kursos, bija ļoti noderīgas, jo iemācījāmies programmēšanas koncepcijas un kā visu “ļoti vienkārši” pārnest citā valodā.

Kādus mērķus tu vēlies sasniegt, ja runa ir par programmēšanu / tavu karjeru?

Ja runājam par programmēšanu, mans īstermiņa mērķis ir apgūt “front-end” tehnoloģiju. Tā, lai es varu teikt, ka esmu “front-end” programmētājs. Šis mērķis ir tuvākajiem 2-3 gadiem. Tālejošāks un augstāks mērķis ir iemācīties programmēt iOS. Jau agrāk, kad vēl nebiju kļuvis par programmētāju, šī joma man šķita interesanta, tāpēc gribētu kļūt par iOS programmētāju.

Vai tev ir kāds padoms tiem, kuri pašlaik domā uzsākt gaitas programmēšanā?

Nesteigties, jo katras valodas / tehnoloģijas pamati ir ļoti svarīgi. Vajag vienkārši darīt, programmēšanai ir milzīgs potenciāls!

Pieraksties mūsu jaunumu ziņām!