Blogs

Ziņas un padomi informācijai un iedvesmai

Prasmes, kas Tev palīdzēs atrast darbu

Prasmes, kas Tev palīdzēs atrast darbu

13.04.2018 Raimonds Stežkins

Mēs apkopojām pāris prasmes, kas tevi izvirzīs priekšā starp citiem kandidātiem meklējot darbu.

Spēja pielāgoties

Pēdējā laikā dzirdam, ka pastāv ļoti liels pieprasījums pēc pilna laika programmētājiem. Ja esi iesācējs, vai šobrīd maini savu karjeru, tad tava velme strādāt un sadarboties var būt ļoti nozīmīga. Uzņēmumi dod priekšroku kandidātiem, kam ir degsme mācīties un kuri vēlas būt par daļu no risinājuma, spēj izprast uzņēmuma vīziju un tiecas uzlabot produktu.

Prasme organizēt savu darbu

Viena pieprasītākajām prasmēm starp programmētājiem. Spēja uztvert darbu ar vēsu prātu un zināšanas, kā sadalīt lielus projektus mazākos darbos. Prasme izvirzīt prioritātes un pielāgoties izmaiņām. Internetā ir atrodama plaša informācija par spēju plānot savu darbu un saglabāt vēsu prātu, mēs iesakām lasīt agileleanlife.com blogu.

Specializēšanās mobilajās ierīcēs

Pieprasījums pēc programmētājiem, kas specializējas uz izstrādi mobilajā vidē pieaug katru dienu. Tomēr mēs iesakām sākotnēji labā līmenī apgūt Web izstrādi, jo ar iegūtajām zināšanām iekarot mobilās tehnoloģijas būs daudz vieglāk.

Dažādu programmēšanas valodu pārvaldīšana

Pēdējā laikā pastāv lielāks pieprasījums pēc programmētājiem, kas pārvalda vairākas valodas (Python, SQL, Java, C++, C#, uc. ) un spēj strādāt ar dažādām tehnoloģijām. Labā ziņa: kad esi iemācījies vienu programmēšanas valodu, nākamo apgūt ir daudz vieglāk.

Zināšanas par datu drošību

Pieaugot datu glabāšanas mākoņservisu popularitātei, pieaug arī bažas par datu drošību. Tas ir pavēris karjeras iespējas profesionāļiem, kas specializējas uz datu drošību, pārvaldīšanu un kontroli mākoņdatošanā.

Lietotāju saskarnes (UI+UX)

Produkti paliek ar vien pilnvērtīgāki un vienlaicīgi sarežģītāki, tādēļ nepieciešamība pēc zināšanām par lietotāju interfeisa dizainu un lietotāju pieredzi ir pieaugusi. Veidojot aplikācijas, tām ir jābūt viegli pārvaldāmām, lai lietotājs spētu darboties intuitīvi. Lietotāju saskarnes zināšanas ir ļoti svarīgas un labi papildina Web izstrādes prasmes. Mēs iesakām Good UI blog.

Ar ko sākt?

Visiem, kas vēlas uzsākt savu darbību programmēšanas nozarē, mēs iesakām apgūt Web izstrādes (Web Development 1) kursus, kuru laikā Tu iegūsi pamatzināšanas darbā ar front-end un back-end izstrādi, Python valodu, Google App Engine utt. Zināšanas, kas veido labu pamatu tālākai izaugsmei un prasmju papildināšanai ar superīgu instruktoru palīdzību, kas būs ieninteresēti un priecīgi dalīties ar saviem ieteikumiem un pieredzi, kuru viņi ir ieguvuši daudzu gadu laikā strādājot par programmētājiem.

Pieraksties mūsu jaunumu ziņām!