Blogs

Ziņas un padomi informācijai un iedvesmai

Programmas absolvents Jernejs par programmēšanu: “Programmēšana ir izaicinājums, kam ir vērts veltīt laiku un pūles!”

Programmas absolvents Jernejs par programmēšanu: “Programmēšana ir izaicinājums, kam ir vērts veltīt laiku un pūles!”

24.11.2017 Juris Baltačs

Pastāsti par sevi un ar, ko tu nodarbojies!

Mani sauc Jernejs. Esmu 30 gadu vecs, tēvs diviem bērniem. Šobrīd programmēju, lai īstenotu kādu no savām idejām, daudz nodarbojos ar velosportu kopā ar savu vecāko dēlu. Brīvo laiku pavadu, spēlējoties ar bērniem un mācoties.

Kāda parasti ir tava darba diena?

Parasti mana darba diena ir diezgan garlaicīga. No rīta aizvedu dēlu uz bērnudārzu, tad atgriežos mājās un sāku strādāt. Pēcpusdienas parasti pavadu ar bērniem. Vakaros vai nu pavadu laiku ar savu otro pusīti vai mācos - parasti gan izvēle ir par labu otrai pusītei.

Par ko tu vienmēr esi vēlējies kļūt?

Uh... Par smagās automašīnas vadītāju :)

Par kuru dzīves sasniegumu tev ir vislielākais lepnums?

Hm... Esmu lepns par daudz ko. Lepojos, ka sāku mācīties programmēt, jo man pavērās pavisam jauna pasaule, kas man ļoti patīk, un es iepriekš pat nezināju, ka tāda pastāv!

Kādi ir tavi dzīves principi?

“Vistālāk tiksi ar labu vārdu un labu darbu.”

Kas ir tavs kaitīgākais ieradums?

Gulēšana.

Tu apmeklēji divus SmartNinja lekciju kursus un biji labāko studentu vidū. Vai vari nedaudz par to pastāstīt?

Es apmeklēju lekciju kursu “Tīmekļa izstrāde 1” (Web Development 1). Tā bija lieliska pieredze. Pirms tam es jau biju nedaudz “paflirtējis” ar programmēšanu, bet tas nebija nekas nopietns. Par pasniedzēju varu teikt tikai to labāko! Viņam izdevās mūs saliedēt, loģiski un saprotami atbildēt pat uz izaicinošākajiem jautājumiem. Tāpat es guvu plašākas zināšanas par to, ko pirms kursiem nemaz nenojautu.

Vai vari apgalvot, ka divi lekciju kursi, ko apmeklēji, tev sniedza pietiekami daudz zināšanu, lai uzsāktu karjeru programmēšanā?

Es ieguvu labas pamata zināšanas nākotnei, kā arī pārliecību izmēģināt ko jaunu. Uzskatu, ka šie kursi ir lielisks sākums, lai apgūtu pašus pamatus, bet pats galvenais - tev ir pieredzējis pasniedzējs, kas var atbildēt uz visiem taviem jautājumiem - gan vienkāršajiem, gan sarežģītajiem.

Vai esi iemācījies kādu jaunu valodu? Vai var teikt, ka kursos iegūtās zināšanas ir labs pamats, lai apgūtu jaunas valodas?

Es iemācījos PHP, SQL un JavaScript pamatus. Zināšanas, ko guvu kursos, ir labs sākums jaunu valodu apgūšanai, bet pats būtiskākais ir vēlme / motivācija to darīt un reāls darbs.

Vai tev ir kāds padoms tiem, kuri pašlaik domā uzsākt gaitas programmēšanā?

Nepadodies. Ir grūti, dažreiz pilnīgi neko nevar saprast, taču tieši tie ir brīži, kad jāsaņemas visvairāk. Tas, protams, ir izaicinājums, bet tāds, kurā ir vērts ieguldīt savu laiku pūles.

Pieraksties mūsu jaunumu ziņām!